علت وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت چیست؟


تاریخ امروز :

برای اتصال لپ تاپ به اینترنت از Wi-Fi استفاده می شود. این نوع اتصال نیاز به سیم و کابل ندارد و تنها با فعال کردن لپ تاپ به صورت بی سیم و برقراری ارتباط با مودم یا ارائه دهنده شبکه می توانید به شبکه جهانی وب متصل شوید. با این حال گاهی متوجه می شوید که در صورت برقراری اینترنت، لپ تاپ به وای فای متصل نمی شود. در این شرایط سوالی که مطرح می شود این است که علت وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت چیست؟

اگر شما هم از آن دسته از کاربرانی هستید که با چنین مشکلی مواجه شده اند، پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید . به خاطر داشته باشید که کارنکردن Wi-Fi ممکن است بر روی هر مدل لپ تاپ رخ بدهد. بنابراین در این مقاله بدون توجه به مدل و برند دستگاه به بررسی مشکل وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت خواهیم پرداخت.


اتصال لپ تاپ به اینترنت

علت وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت چیست؟

معمولاً وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت ریشه در تنظیمات دستگاه یا مشکلات سیستم نرم افزاری دارد. اولین گام برای بررسی این مسئله این است که ببینیم آیا سیستم Wi-Fi فعال است یا نه. همچنین در صورت فعال کردن حالت پرواز لپ تاپ، اتصالات دستگاه از جمله وای فای خاموش خواهد شد. برخی از مدل های لپ تاپ نیز دارای یک دکمه فیزیکی برای روشن کردن Wi-Fi هستند. بنابراین اگر لپ تاپ به Wi-Fi متصل نشده باشد، این موضوع نیز باید بررسی شود. یکی دیگر از دلایل این مشکل می تواند این باشد که درایور Wi-Fi نصب نشده باشد. در این حالت اگر مودم فای توسط لپ تاپ تشخیص داده نشده باشد، می تواند به این دلیل باشد که درایور در سیستم نصب نشده یا آسیب دیده است.

راه حل برای وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت

وقتی لپ تاپ شما به اینترنت وصل نمی شود می توانید با راه حل هایی که در ادامه به شما پیشنهاد می کنیم این مشکل را حل کنید.

لپ تاپ خود را ریستارت کنید

اولین و بهترین راه حلی که برای رفع مشکل اتصال لپ تاپ به اینترنت به کار می رود و شما را آزار نمی دهد ریستارت کردن است. بهتر است یک بار سیستم را راه اندازی مجدد کنید. برخی موارد ممکن است که بروز مشکلات نرم افزاری موجب این مشکل شده باشد که با ریستارت کردن مشکل وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت حل می شود. اگر با ریستارت کردن مشکل حل نشد راهکارهای بعدی را امتحان کنید.

استفاده از Troubleshooting برای رفع مشکل اتصال لپ تاپ به اینترنت

خوشبختانه، ویندوز خود دارای ابزاری به نام Troubleshooting است که به طور خودکار هر گونه مشکل نرم افزاری را که در سیستم رخ داده است تشخیص و رفع می کند. البته نه هميشه. با استفاده از این ابزار بهتر است یک بار شانس خود را امتحان کنید، شاید این قابلیت بتواند مشکل سیستم شما را حل کند. برای استفاده از این گزینه باید به تنظیمات سیستم وارد شوید و سپس به بخش Internet Network and بروید و گزینه Status را انتخاب کنید. شما هم اکنون می توانید گزینه Network Troubleshooting را همانند تصویر انتخاب کنید.


وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت

آدرس IP خود را بررسی کنید

با راه حل هایی که گفته شد مانند راه اندازی مجدد و استفاده از ابزار Troubleshooting ، ممکن است همچنان نتوانید مشکل وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت را حل کنید. بهتر است به راه حل های جدی تری بروید که یکی از آنها بررسی آدرس IP است. مراحل این کار عبارتند از:

بررسی آدرس IP برای رفع مشکل وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت


راه حل برای وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت

استفاده از دستورات Command Prompt برای رفع مشکل وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت

یکی دیگر از راه حل هایی است که می تواند به شما کمک کند. مشکل وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت می تواند با استفاده از این دستورات حل شود. برای این کار ابتدا cmd را در منوی Start تایپ کنید و Enter را فشار دهید تا پنجره Command Prompt باز شود و سپس این دو دستور را در این پنجره وارد کنید:

netsh winsock reset

netsh int ip reset

اگر این دو دستور کار نکردند ، دو دستور مورد استفاده برای ایجاد IP جدید در این پنجره را تایپ کنید:

ipconfig /release

ipconfig /renew 

در نهایت، تنظیمات DNS را با استفاده از این فرمان رفرش کنید:

ipconfig/flushdnsخدمات دی سی سرویس

دی سی سرویس


Call Now Buttonسفارش تعمیرات 🥇 #####