چگونه کامپیوتر را به تلویزیون تبدیل کنیم؟


تاریخ امروز :

چگونه کامپیوتر را به تلویزیون تبدیل کنیم؟ گاهی ممکن است به تلویزیون دسترسی نداشته باشید و نیاز به تماشای یکی از برنامه های آن داشته باشید. شما ممکن است علاقه مند به دانستن این موضوع باشید که چگونه می توان کامپیوتر را به تلوزیون تبدیل کرد؟پاسخ این سوال ساده است. پس از خواندن این مطلب به راحتی می توانید کامپیوتر خود را به تلویزیون تبدیل کنید و هر برنامه ای را که می خواهید تماشا کنید.

جالب اینجاست که با تبدیل کامپیوتر به تلویزیون، می توانید کارهای دیگر خود را در همان زمان با کامپیوترتان انجام دهید. در واقع با این کار می توانید کارهای شخصی خود را نیز در سیستم انجام دهید و شبکه رادیویی یا تلویزیونی مورد نظر را تماشا کنید. در ادامه به شما کاربران گرامی روش ها و ترفندهای تبدیل کامپیوتر به تلویزیون را آموزش خواهیم داد.


چگونه کامپیوتر را به تلویزیون تبدیل کنیم؟

اتصال سیستم به تلوزیون

برای تبدیل کامپیوتر به تلویزیون، ابتدا باید پیش نیازها را فراهم کنید. پیش نیازها هم نرم‌افزار و هم سخت‌افزار هستند که می توانند برای دریافت سیگنال بر روی یک کامپیوتر یا لپ تاپ مورد استفاده قرار گیرند. الزامات سخت افزاری شامل کابل های متعدد است. تجهیزات نرم افزاری به برنامه هایی اطلاق می شود که بر روی سیستم نصب می شوند و سیگنال های تلویزیونی دریافت می کنند. این نرم افزارها معمولا رایگان هستند و شما می توانید آنها را به راحتی دانلود و نصب کنید. اتصالات و کابل ها را نیز می توان از فروشگاه های مربوطه با قیمت های مناسب خریداری کنید. شما همچنین نیاز به یک گیرنده دیجیتال دارید که ابزار اصلی برای تبدیل یک کامپیوتر به یک تلویزیون است.

نصب سيگنال هاي تلويزيوني:

ابتدا سيگنال هاي تلويزيوني را روي کامپيوتر خود نصب کنيد تا تصاوير تلويزيوني که از طريق اين سيگنال ها به صفحه کامپيوتر شما ارسال مي شود را مشاهده کنيد. زمان لازم برای انجام این کار بستگی به این دارد که از کیفیت تصاویری که دریافت می کنید چه انتظاری دارید.

مراحل تبدیل کامپیوتر به تلویزیون


تبدیل کامپیوتر به تلویزیون

نکته های مهم برای تبدیل لپ تاپ یا کامپیوتر به تلویزیون

برای تبدیل کامپیوتر به تلویزیون، چند نکه را باید به خاطر داشته باشید. دنبال کردن این نکات به شما کمک خواهد کرد که این کار را آسان تر انجام دهید و از نتیجه آن راضی باشید. یکی از این نکات در مورد گیرنده است؛ به جای یک گیرنده دیجیتال می توانید از کارت آنتن استفاده کنید که نوع و مدل آن به کیفیت کامپیوتر شما بستگی خواهد داشت. به خاطر داشته باشید که کارت آنتن باید توسط یک متخصص نصب شود، در غیر این صورت ممکن است مشکلی در کیفیت تصویر وجود داشته باشد. همچنین باید هنگام نصب نرم‌افزار دقت کنید و آن را از یک وب سایت معتبر دانلود کنید. به این ترتیب از ورود ویروس ها به سیستم خود جلوگیری می کنید.

مزایای تبدیل کامپیوتر به تلویزیون

تبدیل کامپیوتر به تلویزیون مزایای متعددی دارد. یکی از مهم ترین مزایای این امر این است که شما می توانید برنامه هایی را که می خواهید ضبط کنید. شما همچنین می توانید با استفاده از برخی از نرم‌افزار های موجود برای تماشای تلویزیون به تماشای یک فیلم بنشینید. از همه مهمتر لازم نیست تلویزیون داشته باشید تا برنامه های مورد علاقه خود را در مکان هایی مانند خوابگاه تماشا کنید و می توانید برنامه را روی لپ تاپ خود تماشا کنید.

اتصال گیرنده تلویزیون دیجیتال به یک مانیتور با استفاده از مبدل

یکی از قدیمی ترین و رایج ترین راه ها برای تبدیل کامپیوتر به تلویزیون، استفاده از انواع مبدل های HDMI برای اتصال گیرنده های ستاپ باکس به مانیتور است. در این روش به یک گیرنده تلویزیون دیجیتال و یک مبدل نیاز دارید. امروزه گیرنده های دیجیتال دارای خروجی HDMI و آنالوگ Composite یا Component هستند. در اینجا باید از خروجی که با مانیتور شما مطابقت دارد استفاده کنید. ما توصیه می کنیم با استفاده از مبدل HDMI به VGA این کار را انجام دهید. چرا که دارای کیفیت بهتری است.

مزایا: هزینه معقول - بدون نیاز به گیرنده دیجیتال جدید و آنتن جدید - قابلیت استفاده برای هر نوع مانیتور

معایب : اشغال فضای بیشتر -- سازش ناپذیری با برخی از مانیتورها و گیرنده های دیجیتال

امیدواریم مطلب چگونه کامپیوتر را به تلویزیون تبدیل کنیم؟ برای شما مفید بوده باشد.


خدمات دی سی سرویس

دی سی سرویس


پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی آنلاین
کارشناس تعمیرات

سلام خیلی خوش اومدید. برای سفارش تعمیرات میتونید با شماره زیر تماس بگیرید یا تو پیام رسان های زیر پیام بدید.

0##### واتساپ واتساپ سروش سروش ایتا ایتا