خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون


تاریخ امروز :

از جمله دلایلی که بسیاری از تلویزیون‌ها را راهی مرکز تعمیرات تلویزیون می‌نماید، خاموش و روشن شدن یا ریست شدن تلویزیون است. آیا برای شما نیز پیش آمده است که تلویزیون شما بدون هیچ دلیلی و به طور ناگهانی خاموش و یا روشن شود؟!؟ این مشکل اغلب برای برخی از تلویزیون‌ها به وجود می‌آید. فارق از اینکه شما از چه تلویزیون و با چه برندی استفاده می‌کنید، می‌توانید شاهد این اتفاق ناخوشایند باشید. اما علت بروز این مشکل چیست؟ چه راهکارهای برای رفع ان وجود دارد؟!؟ دی سی سرویس همراه شماست تا با ارائه‌ی اطلاعات کامل در این زمینه، بهترین راهکارها را به شما ارائه نماید.


خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون

علت خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون

از دیدگاه مرکز تعمیرات تلویزیون، می‌توان به دلایل منطقی و هوشمندانه‌ای برای بروز این اتفاق اشاره نمود. لازم است بدانید که این اتفاق یک اتفاق شایع نیست و به ندرت پدید می‌آید. این مشکل موجب می‌شود که تلویزیون‌ها بدون هیچ هماهنگی و یا فشردن دکمه‌ای به طور خودکار، خاموش و یا روشن شوند. اغلب به دو دلیل اصلی و مهم برای بروز این مشکل، اشاره می‌شود.

  1. تنظیمات در نظر گرفته شده برای ذخیره‌ی برق در تلویزیون‌ها موجب خاموش شدن ناگهانی آنها می‌شود.
  2. اتصال به مابقی دستگاه‌ها و تجهیزات (که با خاموش شدن آنها، تلویزیون‌ نیز خاموش خواهد شد.)

اغلب مشکل برخی از تلویزیون‌ها از این طریق رفع می‌شود. اما در صورت عدم رفع مشکل، بهترین راه مراجعه به مرکز تعمیرات تلویزیون است. در این صورت کادر مجرب و متخصص می‌توانند به بهترین نحو مشکل را یافته و برای رفع آن اقدام نمایند.

 

تعمیرات تلویزیون با تنظیم حسگر نور طبیعی

همانطور که در مبحث تعمیرات تلویزیون برای خاموش و روشن شدن ناگهانی به آن اشاره شد، تنظیم حسگر نور طبیعی است. فناوری برجسته‌ی Eco Solution با تشخیص عدم دریافت سیگنال از منبع مناسب، تلویزیون را خاموش می‌کند. برای جلوگیری از خاموشی ناگهانی تلویزیون، می‌توانید این منبع را تغییر دهید.

برای این تعمیرات تلویزیون، کافیست به قسمت Eco Solution در تنظیمات عمومی وارد شده و دکمه‌ی Auto Power Off را روشن نمایید. البته این فرایند در تلویزیون‌های مختلف، متفاوت است. لذا دریافت راهنمایی از افراد واجد صلاحیت، بسی کاربردی خواهد بود.

از دیگر نکات مهم برای بررسی مشکل خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون، می‌توان به تایمر خواب آن اشاره نمود. در صورتی که این تایمر نیز روشن باشد، با این مشکل مواجه خواهید بود. برای رفع این مشکل نیز کافیست به قسمت تنظیمات دستگاه خود مراجعه نموده و حالت خواب آن را بررسی نمایید. لازم است بدانید در مدل‌های مختلف این رسانه‌ها، شاهد عملکرد متفاوت آنها نیز خواهیم بود.

بررسی اتصال دستگاه‌های مختلف به تلویزیون:

از دیگر راهکارهای مهم در تعمیرات تلویزیون برای رفع این مشکل، بررسی اتصال تلویزیون به دستگاه‌های دیگر است. در برخی از موارد با خاموش شدن گیرنده‌ی دیجیتال و یا خاموش شدن کامپیوتر، شاهد خاموش شدن تلویزیون نیز باشیم. برای رفع این مشکل، بهتر است تمامی دستگاه‌های متصل به تلویزیون را بررسی نموده و برای خاموش شدن آنها، اقدامات لازم را به کار بگیرید.

اما در برخی از موارد این مورد نیز نمی‌تواند در رفع مشکل شما، تاثیرگذار باشد. در این شرایط بهترین راه به روز رسانی کردن تلویزیون است. با به روز رسانی کردن سیستم عامل تلویزیون خود، می‌توانید این مشکل را رفع نمایید.


ریست شدن تلویزیون

عوامل مهم تاثیرگذار بر روی خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون در مرکز تعمیرات تلویزیون

در برخی از موارد که به ندرت پدید می‌آید، مشکل حادتر از عوامل ذکر شده است. در صورتی که مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون با موارد ذکر شده رفع نشد، ناچار هستید که به مرکز تعمیرات تلویزیون مراجعه نمایید. از جمله عواملی که سبب خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون می‌شوند، عبارتند از:خدمات دی سی سرویس

دی سی سرویس


Call Now Buttonسفارش تعمیرات 🥇 #####