خاموشی تلویزیون


تاریخ امروز :

یکی از ایرادات قابل توجه که تلویزیون‌ها را راهی مرکز تعمیرات تلویزیون می‌نماید، خاموش شدن ناگهانی آن است. دی سی سرویس در این مبحث به ارائه‌ی برخی از مهمترین فاکتورها در خصوص خاموش شدن ناگهانی تلویزیون پرداخته است. با همراهی ما در این زمینه، می‌توانید به نکات ارزشمندی دست یابید.


خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

علت خاموشی ناگهانی تلویزیون از دیدگاه متخصصین تعمیرات تلویزیون

در مرکز تعمیرات تلویزیون، به ندرت با این مشکل مواجه خواهیم شد. اما لازم است در نظر داشته باشید که تلویزیون‌‎های با هر برند تولیدی و هر مدل پیشرفته‌ای، ممکن است با این مشکل مواجه گردند. لذا نمی‌توان گفت که به طور کلی این مشکل فقط برخی از برندهای خاص را در بر می‌گیرد. اما دلیل بروز این مشکل چیست؟ مصرف کننده چطور متوجه این موضوع گردد؟ راهکارهای رفع این مشکل چیست؟ این سوالات و بسیاری از سوالات دیگر، ذهن بسیاری از مصرف کنندگان را به سمت خود جلب خواهد نمود.

دلیل بروز مشکل در مرکز تعمیرات تلویزیون:

قبل از هر چیز در مرکز تعمیرات تلویزیون، به دلیل بروز این مشکل می‌پردازند. چه علتی سبب خودنمایی این مشکل و خاموشی ناگهانی تلویزیون، می‌شود؟ در ادامه به برخی از مهمترین دلایل برای بروز این مشکل، اشاره شده است.

فعال بودن تایمر خاموشی تلویزیون:

یکی از دلایل بسیار رایج که اغلب در مرکز تعمیرات تلویزیون به آن اشاره شده است، فعال بودن تایمر خاموشی است. این مشکل یکی از ساده‌ترین مشکلات پیش آمده برای تلویزیون تلقی می‌شود. برای اینکه بتوانید این مشکل را به بهترین نحو رفع نمایید، باید عملیات زیر را انجام دهید.

وارد گزینه‌ی منو شوید (با فشردن دکمه MENU) سپس گزینه‌ی TIME را انتخاب کنید. در این گزینه می‌توانید به بخش TV TIMER مراجعه نمایید. حال اقدام به خاموش کردن TIMER نمایید.

عدم اتصال مناسب تلویزیون از دید مرکز تعمیرات تلویزیون:

در مرکز تعمیرات تلویزیون، عدم اتصال صحیح به برق یکی از دلایل رایج برای خاموشی ناگهانی به شمار می‌رود. در صورتی که تلویزیون به طور صحیح و نامناسب به سیستم برق رسانی متصل گردد، می‌توان شاهد خاموشی ناگهانی تلویزیون بود. اغلب این موضوع زمانی رخ می‌دهد که تلویزیون به طور مستقیم و یا با استفاده از سیم سیار، به سیستم برق رسانی متصل شده باشد.

برای جلوگیری از این قطعی ناگهانی، بهتر است از راهنمایی متخصصین و مشاوران مرکز تعمیرات تلویزیون، بهره‌مند گردید. استفاده از دستگاه‌های مناسب برای برق رسانی صحیح، بهترین گزینه به شمار می‌رود. گاها در برخی از موارد نیز محافظ برق در سیستم برق رسانی تلویزیون، پدید آورنده‌ی خاموشی تلویزیون خواهد بود. لذا پیشنهاد ما بر این است که قبل از مراجعه به مرکز تعمیرات تلویزیون، حتما سیستم برق رسانی تلویزیون را بررسی نمایید.


تعمیر خاموشی تلویزیون

خرابی CPU از دید متخصصین تعمیرات تلویزیون:

یکی از مهمترین مواردی که متخصصین تعمیرات تلویزیون پس از بررسی سخت افزاری به آن می‌پردازند، بررسی CPU است. مشکلات نرم افزاری نیز می‌توانند خاموشی ناگهانی تلویزیون را به همراه داشته باشند. این مشکل یکی از مشکلات حساس در تلویزیون‌ها به شمار می‌رود. لذا برای برطرف کردن آن، حتما باید از متخصصین و افراد زبده کمک گرفت. کارشناسان پس از بررسی‌های انجام شده، برای تعمیر و یا تعویض CPU اقدام خواهند نمود.

وجود اشکال در IC تلویزیون:

از دیگر مشکلاتی که سبب خاموشی تلویزیون و مراجعه به تعمیرات تلویزیون می‌شود، خرابی IC است. وجود اشکال در ic نیز موجب می‌شود که تلویزیون‌ها دچار خاموشی ناگهانی شوند. یکی از راهکارهای بسیار مناسب برای رفع این مشکل، تعمیر و یا تعویض این قطعه است. اما اغلب کارشناسان برای تعمیر این قطعه اقدام می‌کنند. خرابی این قطعه موجب می‌شود که جریان برق وارد تلویزیون نشده و تلویزیون به طور ناگهانی خاموش گردد. اغلب کارشناسان برای رفع این مشکل، اقدام به تعویض خازن‌های آن خواهند نمود. این خازن‌ها در اطراف IC قرار گرفته‌اند. باید بدانید که بهتر است این تعمیرات توسط افراد ذیصلاح انجام پذیرد.خدمات دی سی سرویس

دی سی سرویس


Call Now Buttonسفارش تعمیرات 🥇 #####