روش های حل مشکل روشن نشدن لپ تاپ بعد از اسلیپ شدن


تاریخ امروز :

برخی کاربران در هنگام روشن کردن لپ تاپ با مشکلی به نام روشن نشدن لپ تاپ بعد از اسلیپ مواجه می شوند. هنگامی که سیستم کار نمی کند و در حال استفاده نیست، لپ تاپ به طور موقت خاموش می شود تا از سیستم در هنگام استفاده محافظت کند. حالت خواب سیستم عامل ویندوز یا همان sleep یکی از پر استفاده ترین روش ها برای خاموش کردن موقت سیستم است. اما برخی از کاربران پس از اسلیپ شدن ویندوز دیگر نمی توانند سیستم را از این حالت بیرون بیاورند.


روش های حل مشکل روشن نشدن لپ تاپ بعد از اسلیپ شدن

راه حل های مشکل روشن نشدن لپ تاپ بعد از اسلیپ

برای حل این مشکل ابتدا لازم است لپ تاپ عیب یابی شود . به این ترتیب راه حل مناسب با توجه به علت مشکل روی لپ تاپ باید انتخاب شود. در اینجا برخی از مراحل رفع مشکل روشن نشدن لپ تاپ بعد از اسلیپ را خدمت شما شرح می دهیم.

بررسی مشکلات صفحه کلید و ماوس

در صورت روشن نشدن لپ تاپ بعد از اسلیپ یکی از مواردی که باید بررسی شود تنظیمات صفحه کلید و ماوس است. مطمئنا ً هنگامی که سیستم وارد حالت خواب شود، از دکمه های صفحه کلید و ماوس برای شروع دوباره آن استفاده خواهد شد. اما گاهی تنظیمات این بخش ها به هم می خورد . در این صورت اگر ماوس تکان بخورد یا دکمه های روی صفحه کلید فشرده شود، سیستم روشن نخواهد شد. برای این منظور باید وارد تنظیمات ویندوز شوید.


مشکل روشن نشدن لپ تاپ پس از اسلیپ

آپدیت درایور برای حل مشکل روشن نشدن لپ تاپ بعد از اسلیپ

راه موثر بعدی برای رفع مشکل روشن نشدن لپ تاپ بعد از اسلیپ این است درایورها را بروز رسانی کنید. اگر درایورها به روز نشده باشند، ممکن است این مشکلات برای سیستم رخ دهد. به روز رسانی سیستم عامل و به روز رسانی درایورها را می توان به کارشناسان با تجربه سپرد. تا با ارائه خدمات تعمیر نرم افزار لپ تاپ و به روز رسانی درایورها مشکل سیستم را حل کنند.

برای حل مشکل روشن نشدن لپ تاپ بعد از اسلیپ تنظیمات برق لپ تاپ را بررسی کنید

برای حل مشکل روشن نشدن لپ تاپ پس از اسلیپ، می توانید تنظیمات برق را نیز بررسی کنید. برای این منظور پس از ورود به کنترل پنل سیستم از منوی Power Option استفاده کنید. سپس، شما باید گزینه Change when the computer sleeps انتخاب کنید. در آنجا تنظیمات مورد نیاز سیستم خود را در حالت اسلیپ انتخاب کنید. در صفحه بعدی، شما باید برای Turn off the display گزینه  از یک دقیقه تا هرگز را انتخاب کنید. سپس با باز کردن Put the computer to sleep، باید فاصله زمانی را مشخص کنید.


خاموش شدن لپ تاپ

خاموش کردن محافظ صفحه نمایش

محافظ صفحه نمایش یک ویژگی ساخته شده در ویندوز برای محافظت از صفحه نمایش زمانی که ویندوز کار نمی کند است. گاهی اوقات این قابلیت به خالی تنظیم شده است و صفحه نمایش به نظر می رسد خاموش است. در نتیجه بهتر است این قابلیت غیر فعال شود تا مشکل روشن نشدن لپ تاپ پس از اسلیپ بررسی شود .

در منوی win + R، تنظیمات صفحه قفل را تایپ کنید، سپس وارد صفحه نمایش شوید و تنظیمات اسکرین سیور را انتخاب کنید. با تنظیم گزینه Screen Saver به حالت None، این گزینه غیرفعال می شود.

تنظیمات Fast Start up ویندوز

یکی دیگر از راه حل های پیشنهادی برای مشکل روشن نشدن لپ تاپ پس از اسلیپ، غیرفعال کردن عملکرد Fast Start up است. این گزینه جدید در ویندوز 10 است. این قابلیت روشن کردن سریع تر لپ تاپ است. این ویژگی می تواند باعث شود که لپ تاپ پس از حالت اسلیپ بالا نیاید.

برای رفع این مشکل ، از منوی Run لپ تاپ، فرمان  powercfg را وارد کنید. واردChoose what the power buttons do شوید، سپس گزینه Change settings that are currently unavailable را انتخاب کنید. سپس در قسمتی که برای شما باز می شود، باید گزینه Quick Start را در حالت غیرفعال قرار دهید و تغییرات را ذخیره کنید.خدمات دی سی سرویس

دی سی سرویس


Call Now Buttonسفارش تعمیرات 🥇 #####