رفع مشکل شطرنجی و برفکی شدن تلویزیون


تاریخ امروز :

یکی از مشکلات رایج در تعمیرات تلویزیون، شطرنجی شدن و یا برفکی شدن تلویزیون است. آیا میدانید دلیل این مشکل چیست؟ چه عواملی سبب بروز برفک و یا صفحه شطرنجی بر روی نمایشگر شما خواهند شد؟ راهکارهای رفع این مشکل چیست؟ دی سی سرویس با برخورداری از یک کادر مجرب، متخصص و کارآزموده، اقدام به ارائه‌ی اطلاعات کاملی در این زمینه نموده است. همراه ما باشید تا از دلایل ایجاد این مشکل و راهکارهای رفع آن مطلع گردید.


برفکی شدن تلویزیون چیست

تعمیرات تلویزیون با توجه به علل شطرنجی و برفکی شدن

یکی از دلایلی که سبب مراجعه بسیاری از افراد به مرکز تعمیرات تلویزیون می‌شود، شطرنجی شدن صفحه تلویزیون و یا برفکی شدن آن است. آیا از دلیل بروز چنین مشکلی اطلاع دارید؟! چه عواملی سبب بروز برفک در صفحه نمایشگر شما خواهند شد؟! یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند، برفکی و یا شطرنجی شدن صفحه نمایشگر است. دی سی سرویس اطلاعات کامل و جامعی را در این زمینه، در اختیار شما قرار خواهد داد. همراه ما باشید تا از این اطلاعات دقیق مطلع گردید.

یکی از مشکلاتی که در تعمیرات تلویزیون (به صورت دائمی یا به صورت موقتی) مشکل ساز می‌شود، وجود برفک و شطرنجی شدن صفحه است. در این مشکل، وضوح تصویر در نمایشگر به شدت کاهش می‌یابد. نمایشگر از کارایی لازم برخوردار نبوده و کالایی بدون مصرف تلقی خواهد شد. منظور از شطرنجی و یا برفکی شدن صفحه نمایشگر، ایجاد مربع‌های کوچک بر روی صفحه است. گاها این مربع‌ها به صورت ثابت و یا متحرک هستند. در برخی از موارد شاهد شدت متغیری در این پدیده خواهیم بود. برخی از آنها کل صفحه نمایشگر را پوشش می‌دهند. برخی دیگر نیز مقداری از صفحه نمایشگر را پوشش خواهند داد.


شطرنجی شدن صفحه تلویزیون

مهمترین دلایل ایجاد برفک و یا شطرنجی شدن صفحه تلویزیون

  1. عدم مراقبت صحیح و درست
  2. بهم خوردگی تنظیمات داخلی تلویزیون
  3. عدم آنتن دهی صحیح تلویزیون (عدم دریافت سیگنال مناسب توسط تلویزیون)
  4. خرابی مادربرد
  5. خرابی پنل تلویزیون

از جمله مهمترین دلایل برای ایجاد برفک و یا صفحه شطرنجی به شمار می‌روند. لذا برای مراجعه به مرکز تعمیرات تلویزیون باید از دلیل ایجاد این مشکل مطلع گردید. در این صورت می‌توانید به بهترین نحو، راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. برای رفع هر کدام از مشکل‌های ذکر شده، راهکارهای مختلفی وجود دارد. کادر مجرب و متخصص دی سی سرویس، می‌توانند بهترین راهکارها را در این زمینه به مشتریان ارائه دهند. برای انجام این تعمیرات، کسب اطلاعات پایه‌ای از قبیل: بررسی کابل‌های اتصالات، توجه به دقت و مراقبت صحیح و ... ضروری است.

رفع مشکل برفک و صفحه شطرنجی تلویزیون با مراجعه به بهترین مرکز تعمیرات تلویزیون:

یکی از مهمترین پارامترها برای بهره مندی از خدمات شایسته و مطلوب تعمیرات تلویزیون، مراجعه به مرکز تعمیرات دقیق و با تجربه است. مرکز تعمیرات دی سی سرویس خدمات شگفت انگیزی را در این زمینه به مشتریان ارائه خواهند نمود. برای رفع این مشکل باید به المان‌های زیر توجه نمایید.

قبل از هر چیز برای تعمیرات برفک تلویزیون، ابتدا اتصالات آن را مورد بررسی قرار دهید. در برخی از مواقع، وجود برفک و یا صفحه شطرنجی ناشی از کابل آنها است. در این صورت به راحتی با تعویض یک کابل ساده، می‌توانید مشکل را رفع کنید.

در مواقعی که خرابی تلویزیون ناشی از خرابی مادربرد باشد، باید حتما به مرکز تعمیرات تلویزیون تخصصی مراجعه نمایید. در صورتی که پنل تلویزیون و یا مادربرد آن با مشکل مواجه شده باشد، باید حتما اقدام به تعمیر و یا تعویض آن نمود. اغلب رایج‌ترین دلیل برای شطرنجی شدن تلویزیون، خرابی مادربرد و یا پنل تلویزیون است. گاها در برخی از موارد می‌توان برای تعمیر مادربرد و یا پنل اقدام نمود. اما در برخی از مواقع نیز، متخصصین تعمیرات، ناچار به تعویض مادربرد و پنل تلویزیون خواهند بود.خدمات دی سی سرویس

دی سی سرویس


Call Now Buttonسفارش تعمیرات 🥇 #####