عیب یابی تعمیرات لپ تاپ


تاریخ امروز :

لپ تاپ ها عمر خدماتی نسبتاً کوتاهی دارند. چند هفته پس از راه‌اندازی و توزیع در بازار منسوخ می شوند. عیب یابی تعمیرات لپ تاپ به صورت سخت افزاری و ارتقاء آنها نیز دشوار است. نه تنها لپ تاپ ها، بلکه سایر لوازم الکترونیکی نیز وضعیت مشابهی دارند. حل برخی از مشکلاتی که برای لپ تاپ ها رخ می دهد بسیار ساده‌تر از آن چیزی است که شما فکر می کنید. در این مقاله سعی کردیم نکات ساده ای برای حل برخی مشکلات لپ تاپ به شما بدهیم. تعدادی از عیب های لپ تاپ را می توان حل کرد. قسمت های حساس لپ تاپ شامل مادربرد از قسمت هایی است که در صورت اختلال، تعمیر آن مشکل می باشد. قطعاتی مانند کارت گرافیک(GPU)، پردازنده مرکزی (CPU) روی مادربرد قرار می گیرند که تعمیر آنها هزینه بر است.


مرکز تعمیر لپ تاپ اپل

مشکلاتی که در سیستم عامل لپ تاپ رخ می دهد

علائم:

عیب یابی هارد لپ تاپ : اگر صفحه روشن می شود و صدای لپ تاپ طبیعی باشد، به نظر می رسد هارد به درستی کار می کند و احتمالاً مشکلی در سیستم عامل وجود دارد.

به حالت safe mode وارد شده و سعی کنید مشکل را در آنجا حل کنید. این مشکل ممکن است به دلیل یک درایور معیوب یا رجیستری باشد، بنابراین بهتر است به جای صرف ساعت ها تعمیر سیستم عامل، سیستم عامل را دوباره نصب کنید. شما می توانید از داده ها و اطلاعات خود بک آپ بگیرید.

چگونگی عیب یابی سیستم عامل لپ تاپ

از دیگر موارد عیب یابی تعمیرات لپ تاپ ، عیب یابی سیستم عامل است. لپ تاپ های دارای ویندوز معمولاً در میان لپ تاپ ها محبوب تر از مک ها هستند. گاهی مشکلاتی در روند کار سیستم عامل لپ تاپ وجود دارد که هم از خود سیستم عامل می آید و هم می تواند ناشی از یک اختلال سخت افزاری باشد. اولین نکته ای که درحین به وجود آمدن مشکل در سیستم عامل لپ تاپ باید در نظر گرفته شود، اطمینان از سلامت برخی اجزای سخت افزاری مانند مادربرد، مانیتور، هارد دیسک ، کارت های گرافیکی و غیره است.

عیب یابی سیستم عامل لپ تاپ : راه های دیگری برای رفع مشکلات سیستم عامل وجود دارد. به عنوان مثال به روز رسانی و ارتقاء سیستم، نصب مجدد سیستم عامل و همچنین تنظیم مجدد لپ تاپ و... برخی از اقداماتی هستند که می توانید برای بهبود نقص نرم‌افزار انجام دهید.

مشکلاتی که در هارددیسک رخ می دهد:

هارد محل سیستم عامل و جایی است که تمام داده های شما ذخیره شده است.

علائم:

گاهی اوقات خرابی دیسک سخت شامل علائم زیر است:

هنگامی که شما متوجه برخی از این علائم شدید، از داده های خود را قبل از آن که خیلی دیر شود بک آپ بگیرید.


عیب یابی هارد لپ تاپ رم

عیب یابی هارد لپ تاپ

از دیگر موارد عیب یابی تعمیرات لپ تاپ ، عیب یابی هارد است. هارد یکی از مهم ترین بخش های سخت‌افزار لپ تاپ است که در صورت خرابی، اطلاعات و فایل های شما همگی از بین می روند. هارد پس از آسیب دیدگی کم‌کم به طور کامل نابود می شود. به همین دلیل است که سلامت هارد دیسک دستگاه برای هر کاربر ضروری است. دیسک سخت نیز مانند سایر قطعات در صورت آسیب دیدن علائمی دارد که می توانید آن را شناسایی کنید. سپس برای جلوگیری از خطرات جدی به دستگاه اقدامات لازم را انجام دهید.

اگر شما متوجه سرعت پایین دستگاه، اختلال در داده ها، اختلال در سکتور و همچنین بد سکتوری شدید باید به عملکرد صحیح هارد دیسک لپ تاپ شک کنید. صداهای عجیب و غیرمعمول نیز می توانند نشانه آسیب به دیسک سخت باشند. یکی دیگر از نشانه های آسیب به هارد دیسک دستگاه این است که صفحه روشن است، نور صفحه نمایش چشمک می زند، اما اتفاق دیگری نمی افتد. پس از اینکه این علائم را مشاهده کردید باید به سرعت از اطلاعات خود بک آپ گرفته و عیب یابی تعمیرات لپ تاپ را به متخصصین آن بسپارید.

عیب یابی رم لپ تاپ

از دیگر موارد عیب یابی تعمیرات لپ تاپ ، عیب یابی رم است. یکی دیگر از مولفه های مهم در سخت‌افزار RAM دستگاه است. با توجه به اینکه RAM به حافظه نهان معروف است و وظیفه آن ذخیره‌سازی اطلاعات لازم برای بوت شدن سیستم است، علامت اصلی آسیب این است که سیستم در صورت خرابی رم بالا نمی آید. علائم آن نیز صدای بیب است.

اگر متوجه چنین علائمی شدید، توصیه می شود از برنامه ها و نرم افزارهای مربوطه برای آزمایش رم دستگاه و سپس برای رفع مشکل اقدام کنید.خدمات دی سی سرویس

دی سی سرویس


Call Now Buttonسفارش تعمیرات 🥇 #####