معرفی قطعات تلویزیون


تاریخ امروز :

با بروز مشکل در انواع قطعات تلویزیون، ناچار به مراجعه به مرکز تعمیرات تلویزیون هستید. اما اگر انواع قطعات تلویزیون را بشناسید، با مشکل کمتری مواجه خواهید شد. دی سی سرویس در این مقاله به ذکر برخی از انواع قطعات تلویزیون پرداخته است. در این صورت می‌توانید مهمترین و اصلی‌ترین قطعات تلویزیون را شناخته و از عملکرد آنها، مطلع گردید.

با کسب اطلاع از انواع قطعات، در زمان بروز مشکل، می‌توانید برای مراجعه به مرکز تعمیرات تلویزیون، اقدام نمایید. در برخی از موارد، افراد می‌توانند با کسب اطلاعات کامل در این زمینه، اقدام به راه‌اندازی تلویزیون خود، نمایند. لذا همراه ما باشید تا اطلاعات مناسبی را در این زمینه، دریافت کنید.


انواع قطعات تلویزیون

شناخت انواع قطعات مهم تلویزیون در مرکز تعمیرات تلویزیون

قبل از هر چیز باید بدانید که برخی از این قطعات از دید متخصصین تعمیرات تلویزیون، بسیار مهم هستند. اما برخی دیگر قطعات ساده‌تری خواهند بود. در ادامه به برخی از مهمترین قطعات تشکیل دهنده‌ی تلویزیون، اشاره می‌کنیم.

برد تلویزیون

امروزه شاهد نسل‌های جدید در تولید تلویزیون‌ها هستیم. اما متخصصین تعمیرات تلویزیون در انواع تلویزیون‌ها شاهد بردهای مختلف خواهند بود. بردها در انواع مختلفی تولید شده‌اند که هر کدام عملکرد خاصی را در بر خواهند داشت. لذا با توجه به عملکرد آنها، می‌توان برای بهره برداری از آنها، اقدام نمود. از جمله انواع آنها می‌توان به:

اشاره نمود. هر کدام از این بردها نقش مهمی در تلویزیون و تعمیر آنها، خواهند داشت. در برخی از انواع تلویزیون‌ها شاهد استفاده از انواع بردها و یا ترکیب برخی از بردها با یکدیگر خواهیم بود.

آی سی تلویزیون و نقش آن در عملکرد و تعمیر تلویزیون

از دیگر مواردی که اغلب در هنگام تعمیرات تلویزیون به آن توجه می‌شود، آی سی تلویزیون است. آی سی‌ها در انواع مختلفی تولید شده‌اند. این قطعات نقش مهمی در تلویزیون‌ها خواهند داشت. از این قطعه به عنوان مدار مجتمع نیز یاد می‌شود. از انواع آی سی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

این نوع از قطعات مجموعه‌ای از خازن‌ها، آمپلی فایرها، ترانزیستورها و ... هستند. هر کدام از آنها در بر دارنده‌ی عملکرد‌های خاصی هستند. لذا در صورتی که تلویزیون‌ها با برخی از مشکلات تصویری مواجه می‌شوند، متخصصین تعمیرات تلویزیون‌ها این قطعات را بررسی خواهند نمود.


معرفی قطعات تلویزیون

تاثیر کنترلر بر روی تعمیرات تلویزیون

از دیگر قطعاتی که متخصصین تعمیرات تلویزیون، بسیار به آن توجه می‌نمایند، کنترلر است. بر روی این قطعه می‌توان شاهد ورودی‌های اصلی تلویزیون بود. از جمله ورودی‌های اصلی که بر روی این قطعه وجود دارند عبارتند از:

این قطعه اطلاعاتی که از ورودی‌ها دریافت نموده است را به چیپ اصلی ارسال می‌کند. لذا در صورت خرابی این قطعه، شاهد خرابی تصویر و عدم کارایی تلویزیون خواهیم بود. اما برای تعمیر آن حتما باید به مرکز تعمیرات تلویزیون مراجعه نمود.

بک لایت مهمترین قطعه در تلویزیون

یکی از مهمترین قطعات در تعمیرات تلویزیون، بک لایت است. از این قطعه با عنوان نور پس زمینه نیز یاد می‌شود. این قطعه تامین کننده‌ی نور اصلی صفحه تلویزیون است. وظیفه‌ی اصلی این قطعه، انتقال و نمایش تصویر بر روی نمایشگر تلویزیون است. در تلویزیون‌های مختلف از لامپ‌های متفاوتی برای تامین نور این قطعه استفاده می‌شود.

با خرابی این قطعه، عملا شاهد عدم کارایی تلویزیون خواهید بود. لذا از این قطعه به عنوان اصلی‌ترین و مهمترین قطعه در تلویزیون، یاد شده است. این قطعه حساسیت بسیار بالایی را در بر دارد. همچنین این قطعه بسیار آسیب پذیر نیز است. از نشانه‌های خرابی این قطعه می‌توان به: کم نور شدن تصویر، تیره شدن قسمتی از صفحه و ... اشاره نمود.خدمات دی سی سرویس

دی سی سرویس


Call Now Buttonسفارش تعمیرات 🥇 #####