دلایل ایجاد لکه سیاه روی صفحه تلویزیون


تاریخ امروز :

یکی از مهمترین مشکلاتی که امروزه در تعمیرات تلویزیون شاهد آن هستیم، خودنمایی برخی از لکه‌های سیاه بر روی صفحه‌ی تلویزیون است. تغییرات مختلف بر روی صفحه تلویزیون، بیانگر ایجاد مشکلات مختلف در تلویزیون خواهند بود. یکی از مهمترین مشکلات تلویزیون، ایجاد لکه‌های سیاه بر روی صفحه تلویزیون است. اما آیا از دلیل خودنمای این لکه‌‎ها بر روی صفحه تلویزیون مطلع هستید؟!؟ دلایل مختلفی سبب بروز این مشکلات بر روی صفحه تلویزیون‌ها خواهند شد.

 در نقاط مختلفی از صفحه تلویزیون (بالا، پایین، و یا وسط صفحه) می‌توان شاهد این لکه‌ها بود. در برخی از مواقع مشکلات سطحی سبب بروز این ایراد و مشکل می‌شوند. اما در برخی از مواقع نیز ایراد جدی‌تری موجب بروز این مشکل در صفحه تلویزیون شده است. برای اینکه بتوانید اطلاعات دقیقی را در این زمینه کسب نمایید، استفاده از خدمات مشاوره‌ای دی سی سرویس را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این صورت می‌توانید به راحتی مشکل اصلی تلویزیون خود را یافته و در کمترین زمان برای رفع آن اقدام نمایید.


لکه سیاه روی صفحه تلویزیون

دلایل ایجاد لکه سیاه روی صفحه تلویزیون

 از جمله دلایل مهم برای تعمیرات تلویزیون وجود لکه‌های سیاه است. همانطور که پیش‌‌تر نیز اشاره کردیم، دلایل بسیار زیادی موجب بروز لکه‌های سیاه بر روی صفحه تلویزیون خواهند شد. عواملی از قبیل:

و غیره می‌توانند بر روی ایجاد این لکه‌ها تاثیرگذار باشند. این لکه‌ها در بلند مدت، مشکلات جدی‌تری را برای مصرف کنندگان به همراه خواهند داشت. لذا بهتر است در اولین فرصت اقدامات لازم را برای رفع و از بین بردن آنها به کار ببندید. در ادامه به راهکارهای مناسب برای رفع این لکه‌ها اشاره شده است.


راهکارهای از بین بردن لکه‌های سیاه صفحه نمایش

راهکارهای از بین بردن لکه‌های سیاه صفحه نمایش

همانطور که ذکر کردیم یکی از دلایل مهم برای بروز این لکه‌ها، وجود گرد و غبار بر روی پنل‌ آنها است. در این صورت با یک پاکسازی ایده‌آل می‌توانید از شر این لکه‌ها، رهایی یابید. اما باید در نظر داشته باشید که این عمل حتما توسط تکنسین‌های ذیصلاح انجام پذیرد. پنل‌ها از حساسیت بسیار بالایی برخوردار هستند. لذا باید با تخصص و تجربه‌ی بالا، اقدام به باز کردن قطعات و تمیز کردن آنها نمود.

از مهمترین دلایلی که در تعمیرات تلویزیون شاهد آن هستیم، پایان عمر مفید دستگاه است. تمامی وسایل برقی از عمر مفید مناسبی برخوردار هستند. در صورت پایان این عمر ‌مفید، شاهد بروز برخی از ایرادها و مشکلات جدی خواهیم بود. یکی از دلایلی که سبب پدیدار شدن لکه‌های سیاه بر روی صفحه تلویزیون می‌شود، پایان عمر مفید دستگاه است. در این صورت راهکاری برای رفع این مشکل وجود نخواهد داشت. تنها با تعویض تلویزیون می‌توانید از شر لکه‌های سیاه خلاص یابید.

در تعمیرات تلویزیون می‌توان به خرابی بک لایت نیز اشاره کرد. یکی از مشکلاتی که اغلب تلویزیون‌های ال ای دی با آن مواجه هستند، سوختن لامپ‌های ال ای دی است. در این صورت شاهد بخش تاریک بر روی صفحه تلویزیون خواهید بود. راه‌حل از بین بردن این لکه‌های سیاه، تعویض و یا تعمیر بک لایت است. اما در تلویزیون‌های ال سی دی از لامپ‌های فلورسنت استفاده می‌شود. این لامپ‌ها پس از روشن ماندن به مدت طولانی، می‌توانند بر روی صفحه تلویزیون لکه‌های سیاه را پدیدار کنند. در این صورت نیز می‌توان از تعمیر و یا تعویض بک لایت بهره برداری نمود.

پیکسل‌ها نیز از جمله مهمترین فاکتورها برای تعمیرات تلویزیون هستند. با خرابی آنها می‌توان شاهد لکه‌های سیاه روی صفحه تلویزیون بود.


نکته مهم برای تعمیرات تلویزیون

نکته مهم برای تعمیرات تلویزیون

یکی از مهمترین دلایل برای تعمیرات تلویزیون، استفاده‌ی بیش از اندازه از این دستگاه است. برای اینکه بتوانید با مشکلات کمتر و عدم وجود لکه‌ سیاه روی صفحه تلویزیون مواجه گردید، حتما میزان استفاده از تلویزیون را کاهش دهید. بهتر است پس از چند ساعت کار، چند ساعت استراحت را نیز برای تلویزیون در نظر بگیرید.خدمات دی سی سرویس

دی سی سرویس


Call Now Buttonسفارش تعمیرات 🥇 #####