مشکلات رایج پرینتر


تاریخ امروز :

یکی از مواردی که همیشه باعث نارضایتی کاربر می شود، مشکلات ناخواسته ای است که در چاپگرها رخ می دهد. می خواهیم مشکلات رایج تعمیرات پرینتر و راه حل آن ها را در این یادداشت بررسی کنیم. برخی از مشکلاتی که در هنگام چاپ به وجود می آیند می توانند ساده باشند و با تنظیمات ریز یا کارهای غیر تخصصی قابل حل باشند، اما اگر به طور کلی درک خوبی از چاپگر به دست آوریم، می توانیم اقدامات به موقعی برای تعمیر چاپگر خود انجام داده تا باعث آسیب بيشتر نشود.  همیشه به یاد داشته باشید که با حل چند مشکل ساده نمی توانید به تعمیرکار چاپگر تبدیل شوید. اگر تعداد مشکلات ساده چاپگر شما بیش از حد طبیعی زیاد شد  ، نیاز است با یک متخصص تعمیر چاپگر برای مشکلات چاپگر خود تماس بگیرید.


مشکلات رایج تعمیرات پرینتر

حل مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر

در ادامه روشی که برای حل مشکل گیر کردن کاغذ در چاپگر در نظر میگیریم را شرح می دهیم. هنگامی که فرمان چاپ ارسال می شود، چاپگر شروع به کار می کند و سعی می کند پس از آپلود اطلاعات، کاغذ را به داخل چاپگر بکشد. چرخ دنده ها و غلتک ها این روند را انجام خواهند داد. طبیعی است که هر گونه اختلال در مسیر کاری آنها می تواند باعث گیر افتادن کاغذ در داخل چاپگر شود. البته اگر از کاغذ استاندارد استفاده کرده ایم این کار را انجام خواهیم داد. اما اگر از کاغذ غیر استاندارد استفاده می کنید خود یکی از دلایلی است که کاغذ در داخل چاپگر گیر می کند. هنگامی که کاغذ در چاپگر گیر می کند، دستگاه خطایی به نام Paper Jam منتشر می کند تا به ما اطلاع دهد مشکل چیست.

رفع مشکل گیر کردن کاغذ در چاپگر

برای رفع مشکل گیر کردن کاغذ در چاپگر در مرحله اول باید مطمئن باشید که از کاغذ صاف استفاده می کنید. هرگز از کاغذی که سنجاق دارد یا منگنه زدخ شده یا برجستگی دارد استفاده نکنید. همچنین مطمئن باشید که از ورود کاغذ تا شده در چاپگر جلوگیری کنید، چرا که علاوه بر این، کاغذ می تواند در بسیاری از بخش های چاپگر گیر کند. گاهی نیز چاپگر در یک زمان چندین تکه کاغذ را به داخل چاپگر می کشد. یکی دیگر از دلایل مهم گیر کردن کاغذ در چاپگر، مشکل از غلتک ها یا پد کاغذی چاپگر است که در این صورت باید توسط متخصصان تعمیر چاپگر بررسی شود و قطعات آسیب دیده باید جایگزین شوند.

تار بودن صفحه چاپ شده

یکی از شایع ترین مشکلات رایج تعمیرات پرینتر این است که کاغذها را غیرقابل خواندن یا تار شدن چاپ کند. به گونه ای که کل صفحه به صورت تار و غیرقابل خواندن به یک طرف صفحه چاپ می شود. در این موارد اگر اطلاعات کافی در این مورد داشته باشد، می توانید با در نظر گرفتن اقدامات به موقع و هوشمندانه برای رفع مشکل اولیه، از آسیب بیشتر به چاپگر جلوگیری کنید.

بررسی وضعیت کارتریج

اولین چیزی که برای بررسی زمانی که یک مشکل چاپ رخ می دهد وضعیت کارتریج چاپگر است. معمولاً هنگامی که تونر کارتریج تمام می شود، صفحات چاپ شده ضعیف و غیرقابل خواندن یا تار چاپ می شوند. در این موارد اگر نیاز فوری به چاپ چند صفحه دارید، می توانید به طور موقت این مشکل را با یک راه حل ساده برطرف کنید. با خارج کردن کارتریج از چاپگر و تکان دادن آن به آرامی برای حرکت تونر در داخل کارتریج استفاده کنید. پس از تکان دادن کارتریج، می توانید آن را در چاپگر در جای خود قرار دهید و دوباره چاپ کنید. این کار به طور موقت مشکل را حل می کند و سپس کارتریج را به مرکز تعمیر چاپگر ببرید تا تونر را پر از جوهر کنند تا مشکل پرینتر شما حل شود.


گیر کردن کاغذ در چاپگر و پرینتر

چرا کاغذ ها به صورت سایه دار یا تکراری چاپ می شوند

از دیگر مشکلات رایج تعمیرات پرینتر چاپ به صورت سایه دار یا تکراری می باشد. دلایل متعددی برای این مشکل وجود دارد. یکی از دلایل این امر این است که ممکن است مشکل از منبع تغذیه یا ولتاژ بالا باشد. در این موارد پاور به درستی کار نمی کند و پودر منتقل شده به درام به طور کامل روی کاغذ قرار نمی گیرد. با چرخیدن مجدد درام یک کپی کمرنگ به جای مانده بر روی درام ، بر روی کاغذ قرار میگیرد. یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث این مشکل شود ممکن است استفاده از کارتریج های با کیفیت ضعیف باشد. کارتریج های با کیفیت ضعیف ممکن است به دلیل کیفیت پایین شان ارزان‌تر از کارتریج های اصلی باشند، اما به دلیل خرابی در اجزای داخلی شان، در نهایت هزینه ای بیش از کارتریج های اصلی برای ما خواهند داشت.خدمات دی سی سرویس

دی سی سرویس


Call Now Buttonسفارش تعمیرات 🥇 #####