چشمک زدن صفحه لپ ‌تاپ ؛ دلایل و راهکارهای تعمیر


تاریخ امروز :

در این مقاله می ‌خواهیم در مورد چشمک زدن صفحه لپ ‌تاپ و دلایل آن صحبت کنیم. مشکلی که می تواند نگران ‌کننده باشد و روند کاری سیستم را مختل کند. دلایل چشمک زدن نمایشگر لپ ‌تاپ مشخص است. به برند خاصی هم مربوط نیست. این دلایل به بین تمامی برندها مشترک می ‌باشد. در ادامه تمامی راهکارهای موجود برای حل کردن مشکل چشمک زدن لپ ‌تاپ را به شما معرفی خواهیم کرد.


دلایل چشمک زدن صفحه لپ ‌تاپ

دلایل چشمک زدن صفحه لپ ‌تاپ

 اگر صفحه‌ی لپ ‌تاپ ‌تان چشمک می ‌زند ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از این دلایل می ‌تواند یک ایراد سخت ‌افزاری یا یک ناهماهنگی نرم ‌افزاری باشد. در لپ ‌تاپ ‌های قدیمی مسئله چشمک زدن ال ‌سی ‌دی و تصویر لپ‌ تاپ به ‌خاطر وجود وسایل الکترونیکی و مغناطیسی در اطراف آن می ‌تواند بیشتر سایر لپ‌ تاپ ‌های جدید شایع باشد. مثلاً شما با نزدیک کردن گوشی و اجسام الکترونیکی به صفحه‌ لپ‌ تاپ چشمک زدن سریع ‌تری را مشاهده می ‌کنید.

 از دیگر دلایل چشمک زدن صفحه لپ ‌تاپ می تواند خرابی کارت گرافیک شما باشد که باید توجه ویژه به آن کنید. از دیگر دلایل چشمک زدن صفحه نمایشگر لپ ‌تاپ می ‌توان نصب اشتباه کارت گرافیک باشد. یا کارت گرافیک شما به ‌روز نباشد و در برخی موارد نمایشگر لپ ‌تاپ به دلیل نوسان برق نیز می‌ تواند چشمک بزند. بهتر است قبل ‌از هر کاری کابل لپ ‌تاپ را بررسی کنید و مطمئن شوید که سالم است یا خیر.

در نهایت ممکن است هیچ کدام از این مشکلاتی که نام بردیم باعث چشمک زدن صفحه لپ ‌تاپ نشوند. تنها مشکل آن ناهماهنگی ‌های نرم ‌افزاری باشد که آن ‌هم قابل ‌حل است. همانطور که گفتیم اولین راهکار برای رفع مشکل چشمک زدن صفحه لپ ‌تاپ که به ذهنمان می ‌رسد حذف جریان ‌های مغناطیسی می‌ باشد. اگر حل نشد تنظیمات لپ ‌تاپ را چک کرده و در مرحله بعدی تنظیمات دستگاه را بررسی کنید. اگر این مراحل را طی کردید و مشکل حل نشد می ‌توانید تعمیر و تعویض کارت گرافیک لپ‌ تاپ یا آپدیت درایور گرافیک را مدنظر قرار دهید. حال به هر کدام از آن‌ها به‌ طور مختصر و جداگانه اشاره می‌ کنیم .

حذف جریان مغناطیسی برای رفع مشکل چشمک زدن صفحه لپ ‌تاپ

در صورتی‌ که لپ‌ تاپ شما به ‌صورت مکرر چشمک می ‌زند یا پرش دارد قبل ‌از هر اقدامی میدان ‌های مغناطیسی اطراف آن را چک کنید و آن ‌ها را حذف کنید. سعی کنید گوشی و دیگر تجهیزات الکترونیک را از لپ‌ تاپ دور کنید.

چک کردن تنظیمات سیستم برای رفع چشمک زدن صفحه لپ ‌تاپ

گاهی از طریق تنظیمات لپ ‌تاپ خود می ‌توانید مشکل چشمک زدن صفحه لپ ‌تاپ را حل کنید. باید به ‌ترتیب زیر عمل کنید:


رفع مشکل چشمک زدن صفحه لپ ‌تاپ

 در پنجره باز شده وارد تبMonitor  شوید.

 سپس گزینه screen Refresh Rate را تغییر دهید. هرچقدر عدد این گزینه بیشتر باشد پرش صفحه و چشمک زدن صفحه لپ ‌تاپ کمتر خواهد شد.


مسئله چشمک زدن ال ‌سی ‌دی

 و اگر با این روش ها مشکل حل نشد به روش بعدی که در ادامه توضیح می‌ دهیم بروید.

 بررسی و اصلاح تنظیمات برای حل مشکل چشمک زدن صفحه لپ تاپ

برای حل این مشکل نیز ابتدا وارد کنترل پنل شوید سپس وارد قسمت service شوید.

 گزینه Desktop Windows Manager session Manager را در پنجره جدید انتخاب کرده


چشمک زدن صفحه لپ ‌تاپ ؛ دلایل و راهکارهای تعمیر

حال در قسمت Startup Type گزینه Disable  را انتخاب کنید.

تعمیر و تعویض کارت گرافیک لپ ‌تاپ

 اگر مراحل بالا را انجام دادید و مشکل همچنان باقی ماند باید تعمیر و تعویض کارت گرافیک را انجام دهید. این ‌مورد را تنها متخصصین و تعمیرکاران مجرب باید تشخیص بدهند. اگر شما مراحل بالا را بررسی کرده و به نتیجه نرسیدید بهتر است از کارشناسان متخصص تعمیرات لپ‌ تاپ برای عیب‌ یابی کمک بگیرید.

 آپدیت درایور گرافیک

از دیگر روش ‌های رفع چشمک زدن صفحه لپ تاپ آپدیت درایور گرافیک است. قبل از هر اقدامی برای تغییرات سخت افزاری برای حل مشکل چشمک زدن صفحه لپ‌ تاپ می ‌توانید درایور گرافیک را بروزرسانی کنید. برای این کار می ‌بایست وارد وب ‌سایت سازنده‌ی دستگاه کارت گرافیک خود شده و نسخه‌ ی مناسب و سازگار با ویندوز لپ تاپ خود را دانلود و سپس نصب کنید.خدمات دی سی سرویس

دی سی سرویس


Call Now Buttonسفارش تعمیرات 🥇 #####