دلایل کند شدن سرعت لپ تاپ


تاریخ امروز :

کند شدن سرعت لپ تاپ می تواند سخت افزاری یا نرم افزاری باشد که باید به درستی توسط یک کارشناس تعمیر لپ تاپ بررسی شود. گاهی استهلاک و قدیمی بودن سیستم و اجزای آن از دلایل کند شدن سرعت لپ تاپ می باشد. گاهی حضور بدافزارها آن را کند می کنند. بسته به نوع خطا، در برخی موارد می توان مشکل را با دنبال کردن از برخی نکات ساده در مورد چگونگی نگهداری سیستم حل کرد. در موارد دیگر ممکن است مجبور به ارتقاء به سیستم یا جایگزینی قطعات شوید.

با این حال تجربه نشان داده است که کند شدن سرعت لپ تاپ به طور کلی یک مشکل عمده است. اگر به منسوخ شدن سیستم مربوط نباشد، قطعا ً علت زمینه ای دیگری مانند حضور بدافزارها دارد. بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی از کارشناسان این حوزه بپرسید که دلایل کند شدن سرعت لپ تاپ چه بوده و دستگاه خود را برای مطالعات تخصصی به مراکز تعمیر لپ تاپ ببرید. اگر دستگاه شما قدیمی است، می توانید از راه حل های ارائه شده در ادامه مطلب استفاده کنید و سرعت لپ تاپ را تا حدودی بهبود ببخشید.


کند شدن سرعت لپ تاپ

بررسی دلایل کند شدن سرعت لپ تاپ و راه حل های رفع آن

عدم تهویه کافی دستگاه : فن یا سیستم تهویه که در تمام لپ تاپ ها نصب می شود، مسئول خنک کردن دستگاه و متعادل نگه داشتن دمای آن است. اما گاهی به دلیل آلودگی بیش از حد (گرد و غبار در هوا یا استهلاک دستگاه)، کیفیت خود را از دست می دهد و همچنان به تولید صداهای غیرطبیعی ادامه می دهد. صدای فن لپ تاپ و کاهش کارایی فن در نهایت باعث گرم شدن بیش از حد پردازنده خواهد شد که می تواند به دستگاه آسیب بیشتری وارد کند. در چنین شرایطی پاک کردن گرد و غبار و تمیز کردن فن دستگاه باید در اولویت قرار داشته باشد.

داشتن آیکون های زیاد بر روی دسکتاپ : داشتن آیکون های کمتر بر روی دسکتاپ نیز به حفظ سرعت سیستم کمک می کند. عکس ها با وجود جذابیت، قدرت و سرعت کامپیوتر را نیز کاهش می دهند. بنابراین بهتر است در پیش زمینه عکس قرار ندهیم.


سرعت عملکرد لپ تاپ

پراکنده شدن داده ها بر روی دیسک سخت لپ تاپ

هنگامی که شما یک فایل را در یک دیسک سخت ذخیره می کنید، Windows فایل ذخیره شده را در اولین بخش هارد دیسک در هر زمان ممکن قابل دسترسی قرار می دهد و اگر بخشی از آن فایل در پارتیشن اول مطابقت نداشت، به ذخیره‌سازی آن در کلاستر بعدی ادامه می دهد. در ابتدا این شکل از ذخیره‌سازی فایل مشکلی برای دیسک ایجاد نمی کند. اما با گذشت زمان این فایل ها در دیسک سخت پراکنده می شوند. پس از مدتی سیستم باید زمان زیادی را برای باز کردن یک برنامه صرف کند.

اجرای چندین برنامه به یکباره پس از روشن شدن سیستم

اجرای چندین برنامه کاربردی در همان زمان بلافاصله پس از روشن شدن و روی سیستم از دیگر دلایل کند شدن سرعت لپ تاپ است. هر دو ویندوز و مک ابزارهایی دارند تا بفهمیم کدام برنامه های کاربردی از منابع لپ تاپ بیشترین استفاده را می کنند تا ببینید هر پردازنده، رم، دیسک و شبکه از چه میزان قدرت استفاده می کند. در ویندوز شما می توانید از Task manager برای انجام این کار استفاده کنید و در Mac می توانید چنین آمارهایی را در Monitor Activity مشاهده کنید. هر دو ابزار درصد منابع سیستم مورد استفاده را نشان می دهند، و شما توانایی بستن برنامه ها و بازیابی منابع سیستم از این ابزارها را خواهید داشت.

وجود ویروس ها، بدافزارها و دیگر برنامه های خطرناک و مضر

نصب یک سیستم عامل جدید می تواند سرعت عملکرد لپ تاپ را به طرز چشمگیری بهبود بخشد. اگر هنوز از ویندوز ویستا استفاده می کنید، مطمئن شوید که به ویندوز ۷ یا ۸ ارتقا داده شده است. این کار باعث بهبود عملکرد سیستم شما خواهد شد. نصب یک سیستم عامل جدید باعث حذف ویروس ها، بدافزارها، و دیگر نرم افزارهای خطرناک و مخربی خواهد شد که سیستم شما را کند کرده اند.

کمبود حافظه یا رم دستگاه از دیگر دلایل کند شدن سرعت لپ تاپ

یکی دیگر از دلایل کند شدن سرعت لپ تاپ، رم دستگاه است. جایگزینی رم فعلی با مدل ظرفیت بالاتر می تواند این مشکل را برطرف نماید. هر چه رم بیشتری داشته باشید، نیاز به دسترسی به اطلاعات روی دیسک سخت کمتر خواهد بود. در نتیجه سرعت لپ تاپ افزایش چشمگیری خواهد داشت.خدمات دی سی سرویس

دی سی سرویس


Call Now Buttonسفارش تعمیرات 🥇 #####